• 0
  • 0
  • 328

فراخوان رویداد نوآوری‌های اربعینی «روشنا» منتشر شد

فراخوان رویداد نوآوری‌های اربعینی «روشنا» منتشر شد

دومین رویداد نوآوری‌های اربعینی «روشنا» با شعار «دوباره اربعین، دوباره زندگی» برگزار می‌شود.


دومین رویداد نوآوری‌های اربعینی روشنا با شعار «دوباره اربعین، دورباره زندگی»، سه ماه مانده به اربعين 1400 تلاش دارد با فضاسازی فکری و احساسی نسبت به پدیده عظیم اربعین با توجه به وقفه یک ساله، ظرفیت مردمی را در ایده‌پردازی نسبت به آن فعال نماید. این رویداد نوآوری که با محوریت مرکز نوآوری و اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق (عليه السلام) و با حمایت کمیته آموزش و فرهنگ ستاد اربعین برگزار می‌شود، به دنبال شناسایی، رشد و پروش، رقابت و حمایت از اجرای ایده‌های خلاقانه اربعینی است.

این رویداد بر اساس چهار محور موضوعی اصلی 1-اربعین نورانی، 2-اربعین الهام‌بخش، 3-اربعین شیرین و 4-بخش ویژه با عنوان ‌بازگشت به اربعین برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر با محورهای موضوعی رویداد می‌توانند به فراخوان این رویداد مراجعه نمایند. در بخش ویژه‌ این رویداد با عنوان «بازگشت به اربعین» با توجه به عدم امکان حضور غیرعراقی‌ها در آئین عظیم اربعین سال گذشته و احتمال حضور در مراسم اربعین امسال، به دنبال آن است تا ایده‌های خلاقانه برای هر چه باشکوه‌تر بودن این حضور را دریافت کرده و آن‌ها را در مسیر رشد و اجرا قرار دهد.

دو تفاوت اصلی دومین رویداد روشنا با رویداد برگزار شده در سال گذشته توجه به مسائل و چالش‌های کنشگران و فعالان اربعین و برگزاری آن در سطح بین‌المللی است. این رویداد در قالب رویداد ریورس پیچ (reverse pitch) تلاش دارد مسائل و مشکلات برگزاری مراسم اربعین توسط دست‌اندرکاران و کنشگران فعال اربعین معرفی شود تا فضای ایده‌پردازی به میدان واقعیت نزدیک گردد. همچنین با برگزاری این رویداد در سطح بین المللی تلاش می‌شود که ظرفیت‌ ایده‌پردازی‌ دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان به اربعین در کشورهای مختلف فعال شود.

در پایان این رویداد به تیم اول برگزیده مبلغ 10 میلیون تومان، تیم دوم مبلغ 5 میلیون تومان و به هر یک از تیم‌های سوم تا پنجم مبلغ 2 میلیون تومان اهدا خواهد شد. همچنین سه تیم باانگیزه در مرحله اجراسازی ایده خود، حمایت 150 میلیون تومان اعتبار کسب خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌تواننند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه ایده و طرح بر اساس مسائل کنشگران اربعین تا 31 تیرماه 1400 با مراجعه به تارنمای رویداد به نشانی rowshana40.ir جزئیات ایده و مشخصات تیم خود را ثبت نمایند.

منبع: خبرگزاري فارس

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × 2 =