• 1
  • 0
  • 215

بررسی «قیام و زمانه امام حسین(علیه السلام) در نگاه شهید صدر»

بررسی «قیام و زمانه امام حسین(علیه السلام) در نگاه شهید صدر»

نشست اینستاگرامی صحبت صدر ۵ با حضور آیت‌الله یوسفی غروی، در روز شنبه ۲۳ مرداد با موضوع «قیام و زمانه امام حسین علیه‌السلام در نگاه شهید صدر» برگزار می‌شود.


شهید صدر برای رشد علمی و پرورش فکری شاگردان خود از تعطیلی‌های کلاسِ درس به مناسبت‌ درگذشت امامان علیهم‌السلام بهره برد و به بررسی ابعاد شخصیتی و شرایط فعالیت آن امامان علیهم‌السلام پرداخت و نقش آن حضرات را بنا به رسالتی که بر عهده داشتند، آشکار ساخت.

شهید صدر در این سخنان نیز همچون همیشه مدارک اسلامی را مورد بازخوانی نوآورانه قرار داد و به تبیین نظام‌مند و علمی از زندگانی معصومان علیهم‌السلام ‌پرداخت. در این نگاه به وجود مبارک امامان علیهم‌السلام به‌عنوان حقیقتی یکتا و یکپارچه در نمودهای متعدد نگریسته شده و از عملکرد اجتماعی و سیاسی ایشان تحلیلی یکپارچه و وحدتگرا ارائه شده است.

این شهید والا مقام زمانه امام حسین علیه‌السلام را زمانه مرگ اراده‌ها در امت می‌داند که برای بیداری وجدان این امت مرده، دست به قیام می‌زند تا به همگان بفهماند متاع دنیا که برا او فراهم بود هیچ ارزشی در برابر اهداف بزرگ اسلام ندارد.

این نشست از ساعت ۱۹ به صورت زنده از صفحه رسمی اینستاگرام پژوهشگاه شهید صدر به نشانی https://instagram.com/shahidsadr?utm_medium=copy_link منتشر می‌شود.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

3 × 5 =