• 0
  • 0
  • 480

رد ادعاي رسانه‌هاي وهابي

اولین مذهب اسلامی که وارد اندونزی شد مذهب شیعه بود.

اولین مذهب اسلامی که وارد اندونزی شد مذهب شیعه بود.

یک روزنامه اندونزیایی اعلام کرد: رسانه‌های وهابی علیه شیعیان ادعاهای دروغینی را تبلیغ می‌کنند، اولین مذهب اسلامی که وارد اندونزی شد، مذهب شیعه بود.


روزنامه نیمه رسمی اندونزیایی «gesuri» در مقاله خود ادعاهای دروغینی که رسانه‌های وهابی علیه پیروان اهل‌بیت عصمت و طهارت (عليهم السلام) درباره برخورد و عبادت تبلیغ می‌کنند، رد کرد.

این روزنامه در مقاله خود نوشت: پس از سلسله گفت‌وگوها با دانشگاه بین المللی المصطفی، بی‌اعتبار بودن ادعاهای وهابیت درباره تفاوت قرآن کریم در اعتقاد پیروان اهل‌بیت (عليهم السلام) با مذاهب دیگر مشخص شد.

ایلوانور پرستیوی، در مقاله خود تاکید کرد: هنگامی که کارکنان این روزنامه نماز جمعه را در مسجد جامع قم ادا کرد، این مسئله فلسفی رسیدم که مکان امام جماعت از زمین نزدیک به 20 سانت پایین‌تر بود، این مسئله به عنوان یک نماد است که باید رهبر به عنوان یک خدمتگزار برای ملت متواضع باشد و نه به عنوان یک شخصیت برتر که باید به تخت برسد.

در این مقاله آمده است: سنت‌های عبادی در اندونزی پس از ورود اسلام به این کشور کاملا یکسان است. مهم‌ترین مسئله در این زمینه یادآوری واقعه دردناک عاشورا در دهم محرم هر سال است. پیروان همه مذاهب به خصوص منطقه سوماترای غربی در این مراسم که به محلی تابوت نامیده می‌شود، شرکت می‌کنند. در این مراسم به طور نمادین پیکر امام حسین (عليه السلام) تشیع می‌شود و به قبرستان محلی که به «ضریح کربلا» معروف برده می‌شود.

در پایان این مقاله به نقل از «سوتان تقدیر» نویسنده، ادیب و مورخ مشهور اندونزیایی آمده است که شاید اولین مذهب اسلامی که وارد اندونزی شد، مذهب شیعه بود، حتی قبل از رسیدن مدارس دینی دیگر به مدت طولانی.

منبع: شبستان

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

3 × 1 =