• 0
  • 0
  • 753

سرمقاله روزنامه هندی:

اولین هجوم تروریستی تاریخ، در کربلا اتفاق افتاد

اولین هجوم تروریستی تاریخ، در کربلا اتفاق افتاد

روزنامه هندی “پایونیر” در سرمقاله خود نوشت: ۵۰ سال بعد از رحلت نبی اکرم (صلّی الله علیه و آله وسلم)، تروریست‌ها با پوشیدن لباس اسلام، فساد و وحشی‌گری خود را پنهان کردند.


روزنامه هندی “پایونیر” در سرمقاله خود نوشت: ۵۰ سال بعد از رحلت نبی اکرم (صلّی الله علیه و آله وسلم) در سال ۶۳۲ میلادی، تروریست‌ها با پوشیدن لباس اسلام، فساد و وحشی‌گری خود را پنهان کردند.

این روزنامه در ادامه با بیان اینکه اسلام خشونت را حرام می‌داند و از صلح و عدالت حمایت می‌کند، در ابتدای سرمقاله خود این سؤال را مطرح کرد: اگر خشونت هیچ جایگاهی در اسلام ندارد، پس چرا اعمال تروریستی در سرتاسر جهان به نام دین انجام می‌گیرد؟ این تروریست‌ها که لباس دین می‌پوشند، چه کسانی هستند؟

روزنامه پایونیر تصریح کرد: جواب این سؤال این است که ۵۰ سال بعد از رحلت پیامبر انسانیت (صلّی الله علیه و آله وسلم)، بین جوهر حقیقی اسلام و بین گروهک‌های جنایتکار وابسته به سران قدرت خبیث سیاسی که خود را خلفاء نامیدند، درگیری به وجود آمد و این گروه جنایتکار با قدرت شمشیر و از طریق ایجاد رعب و وحشت در میان مسلمانان برای دستیابی به حمایت مردم، مدعی خلافت شدند.

این روزنامه، بارزترین نمونه‌های این خلفای تروریست را یزید بن معاویه (لعنت الله علیهما) در آن زمان و ابوبکر البغدادی در عصر حاضر معرفی کرد.

“حسن خورشید” نویسنده این مقاله نوشت: آغاز تأسیس این اندیشه تروریستی به زمانی برمی‌گردد که یزید خلافت اسلام را غصب کرد و از امام حسین (عليه السلام) که با خلافت وحشیانه آن مخالف بود، خواست که بیعت بگیرد.

وی بیان داشت: امام حسین (عليه السلام) تنها به این خاطر که یزید یک فردی تروریست، متعصب و وحشی بود، با آن مخالف نبود، بلکه به این خاطر که رفتار یزید غیر اخلاقی بود تا حدّی که اعمال بد آن حتی در جوامع  کنونی حرام و ممنوع است. بعد از آن یزید تنها دو راه پیش روی فرزند رسول الله (صلّی الله علیه و آله وسلم) قرار داد. یا بیعت یا مرگ.

خورشید ادامه داد: اگر امام حسین (عليه السلام) گزینه اول را انتخاب می‌کرد، در این صورت پذیرش فساد یزید از سوی امام حسین (عليه السلام) به معنی انحراف همیشگی دین حنیف بود و دین جدید و دروغینی با پوشش و ظاهر اسلام به وجود می‌آمد. راه جایگزین این بود که امام حسین (عليه السلام) به همراه ۷۱ نفر از خانواده و اصحاب خود بعد از سه روز گرسنگی و تشنگی در دهم محرم سال ۶۱ هجری در صحرای کربلا بی‌رحمانه ترور شود و حتی فرزندش حضرت علی اصغر (عليه السلام) ۶ ماهه از این جنایت در امان نبود و آن حضرت با خون پاک خود کشتی در حال غرق شدن اسلام را به ساحل رساند.

منبع: خبرگزاری حوزه

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هجده + بیست =