• 0
  • 0
  • 322

آیت الله محمدی ری شهری خبر داد:

کشف نسخه‌ای گران‌سنگ در یمن از احادیث امیرمؤمنان (ع)

کشف نسخه‌ای گران‌سنگ در یمن از احادیث امیرمؤمنان (ع)

آخرین جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، با حضور آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس، برگزار شد.


آیت الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام، گفت: اخیراً کتابی با محتوای مجموعه احادیث روایت شده حضرت عبدالعظیم (ع) از جد بزرگوارش امیرالمؤمنین بوسیله امام جواد (ع) با مضامین مختلف فرهنگی، اجتماعی در کشور یمن یافت شده که نسخه عربی آن چاپ گردیده ولی ان‌شاءالله به زودی ترجمه و شرح این کتاب گران سنگ نیز توسط مجموعه دارالحدیث تهیه و در اختیار مشتاقان علم و معرفت قرار می‌گیرد.

آخرین جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، با حضور آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس، مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان، فرماندار، شهردار، مسئولین فرهنگی، فرماندهان نظامی و انتظامی، رسانه ملی و دیگر مسئولان شهرستان ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

در این جلسه، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: مقام والای حضرت عبدالعظیم (ع) و آثار و برکات زیارت بارگاه نورانی این سلاله پاک امام حسن مجتبی (ع)، هنوز به شایستگی شناخته شده نیست.

آیت الله محمدی ری شهری اظهار داشت: در این دولت که شخص رئیس جمهور محترم در خصوص معارف اهل بیت علیهم السلام بسیار علاقه‌مند و دارای دغدغه هستند، ان‌شاءالله امید داریم در زمینه نشر معارف اهل بیت و توسعه فرهنگ دینی در سطوح مختلف جامعه، همتی بیش از بیش به کار گرفته شود تا نظام اسلامی ما پویاتر از گذشته به مسیر خود ادامه دهد.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان کرد: در میان امامزادگان شخصیتی مانند حضرت عبدالعظیم (ع) وجود ندارد که نسبش با چهار واسطه به امام حسن مجتبی (ع) برسد و آن همه تجلیل و تکریم و توثیق از جانب امام معصوم شده باشد و بتواند در جایگاه امام زمان خود پاسخگوی سوالات مردم باشد و زیارتش برابر با زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) تلقی گردد.

آیت الله محمدی ری شهری افزود: امام خمینی (ره) شخصیت بی‌نظیری بودند که آینده را به درستی پیش بینی می‌کردند. نقل شده این مرد الهی هنگامی که توفیق زیارت کربلا نصیبشان نمی‌شد در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حاضر می‌شدند و همان اعمالی که در کربلا انجام می‌شود در این حرم نورانی انجام داده است.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: سرّ این مطلب که چرا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) شعبه‌ای از کربلاست هنوز بر ما پوشیده است و شاید هیچ زمان نیز نتوان به اسرار آن دست یافت اما وظیفه ما و متولیان فرهنگی این است که در مسیر معرفی آن حضرت و تبیین مناقب و فضائل ایشان بخصوص برای نسل جوان تلاش و کوشش کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در پایان ابراز کرد: خدمت به این امامزاده واجب التعظیم افتخار بزرگی است که باید همه مسئولین و خدمتگزاران این فرصت را مغتنم بشمارند و اینگونه نباشد که در پایان خدمت خود حسرت اموری را داشته باشیم که می‌توانستیم انجام دهیم اما کوتاهی صورت پذیرفته باشد، لذا باید با تلاش در راستای معرفی و الگوسازی از این محدث والامقام موجبات رضای الهی را فراهم سازیم.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده − 6 =