• 0
  • 0
  • 844

حضور مدیر دارالحکمه کانادا در مؤسسه البیان للتواصل و التاصیل

حضور مدیر دارالحکمه کانادا در مؤسسه البیان للتواصل و التاصیل

دکتر سید زین العابدین شهرستانی مدیر دارالحکمه کانادا با حضور در موسسه البیان للتواصل و التاصیل ضمن آشنایی با بخش‌های مختلف این موسسه بر امضای تفاهم نامه مشترک خبر داد.


دکتر سید زین العابدین شهرستانی در این دیدار اظهار داشت: میراث مکتب اهل بیت (ع) گنجینه بسیار بالایی را در اختیار ما قرار داده است اما ما برای استفاده از این ذخایر برنامه و هدف خاصی نداشته‌ایم.
مدیر دارالحکمه کانادا ادامه داد: دشمنان مکتب اهل بیت (ع) با وجود اینکه چیز خاصی در دست ندارند اما در پایبندی به عقاید و پیشبرد اهداف خود بسیار مصمم‌تر از ما هستند.
دکتر شهرستانی همچنین در این دیدار بر اهمیت ایجاد فضای گفت‌وگو با علمای سایر ادیان و مذاهب برای از بین بردن برخی تبلیغات سوء و شبهات ناروا تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: نظر بسیاری از اندیشمندان ادیان مختلف پس از دیدار و گفت‌وگو با آن‌ها دیدگاه‌شان در خصوص ایرانیان و مذهب تشیع کاملا تغییر کرده و این افراد بعد از آن با ابرازعلاقه به سیره و سلوک شیعیان خواستار توسعه روابط و همکاری‌ها شده‌اند.
مدیر دارالحکمه ابراز داشت: تعامل و همکاری موسسات خارج از کشور در برگزاری همایش و سیمنارها، لازم و ملزوم یک‌دیگر است و این موسسات با همکاری با هم می‌توانند علاوه بر رفع کاستی‌های احتمالی بر غنای این برنامه‌ها نیز بیفزایند.

معاون بین الملل موسسه البیان للتواصل و التاصیل نیز در این دیدار گفت: یکی از اهداف و رسالت‌های مهم این موسسه تدوین و تألیف موسوعه ۳۰ جلدی شیعه با بهره‌گیری از اساتید برجسته و تراز اول حوزه علمیه در موضوعات مختلف و مورد نیاز جامعه امروز است.
دکتر حسن عبدی پور همچنین در این دیدار گزارشی از فعالیت‌ها و پروژه‌های مختلف موسسه البیان للتواصل و التاصیل ارائه کرد و از آمادگی موسسه البیان جهت برگزاری فعالیت‌های مشترک تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: برای عمومی کردن گفتمان مکتب اهل بیت (ع) در عرصه بین الملل، شبکه‌ای از تعامل و ارتباط با موسسات خارج از کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: موسسه البیان در تلاش است تا همایشی جهت تکریم نویسندگان و شاعران مسیحی که پیرامون اهل بیت (ع) کتاب یا اشعاری را داشته‌اند برگزار کند و از اقدامات خودجوش و برگرفته از معارف اهل بیت این شخصیت‌ها قدردانی بعمل آورد.
در این جلسه همچنین نسبت به انعقاد تفاهم نامه مشترکی بین موسسه البیان للتواصل و التاصیل و دارالحکمه کانادا برای پیشبرد بهتر اهداف مشترک تاکید شد.

گفتنی است دارالحکمه در سال ۲۰۰۶ توسط دکتر زین العابدین شهرستانی تأسیس شد.
این مؤسسه در شهر مونترال (Montréal) کانادا تاسیس شد. مونترال نسبت به دیگر شهرهای کانادا چهره‌ی فرهنگی و علمی برجسته‌تری دارد.
جمعیت کثیری از شیعیان در مونترال سکونت دارند لذا پس از راه‌اندازی موسسه دارالحکمه و شروع فعالیت حساسیت افراطیون سلفی و وهابی را بر انگیخت. شعار  “دارالحکمه” آموزش عالی و گفت‌وگوی تمدن و ادیان” است. یکی از زیر شاخه‌های این موسسه، حوزه آنلاین است که برای اولین بار در فضای مجازی انجام شده است.
این موسسه تاکنون دو فصلنامه به نام‌های حکمه و شادی به چهار زبان منتشر کرده که در تیراژ وسیعی توزیع و به مراکز علمی فرهنگی کانادا به صورت رایگان ارسال می‌گردد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 × پنج =