• 0
  • 0
  • 303

داستان تاریخ مبارزات شیعیان عراق رونمایی می‌شود

داستان تاریخ مبارزات شیعیان عراق رونمایی می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات راه یار، کتاب «اسطوره‌های عشق» داستانی از تاریخ مبارزات شیعیان عراق با رژیم صدام است که به قلم کمال السید نویسنده عراقی به نگارش درآمده و اسما خواجه‌زاده آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. این اثر که به تازگی منتشر شده، چهارشنبه ۲۹ بهمن […]


به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات راه یار، کتاب «اسطوره‌های عشق» داستانی از تاریخ مبارزات شیعیان عراق با رژیم صدام است که به قلم کمال السید نویسنده عراقی به نگارش درآمده و اسما خواجه‌زاده آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. این اثر که به تازگی منتشر شده، چهارشنبه ۲۹ بهمن در کتابستان رضوی قم برگزار می‌شود.

در معرفی کتاب آمده است: «در سال ۲۰۰۳ میلادی با سقوط صدام حسین، راه برای معرفی شهدای عراقی – که در طول سال‌های حکومت بعثی در برابر آن رژیم ایستادگی می‌کردند – باز شد و با خروج اسناد از دستگاه‌های اطلاعاتی و استخباراتی رژیم بعث و همچنین با بازشدن قفل زبان‌هایی که از ترس رژیم سخن نمی‌گفتند، کتاب‌های متعددی درباره این شهدا نوشته شد؛ کتابی که در دست شماست، رمانی الهام‌گرفته از همین اسناد و خاطرات جمع‌آوری‌شده پس از سقوط صدام است.

علی العراقی و همسرش فاطمه العراقی که سال‌ها در زندان‌های رژیم بعث بوده‌اند، پس از سقوط صدام، کتابی با عنوان مذکرات سجینه (خاطرات زنان زندانی منتشر می‌کنند که در آن، سرنوشت ده‌ها زندانی زن عراقی را که در زندان‌های مخوف صدام محبوس بودند و بعد‌ها اعدام شدند روایت و داستان آن‌ها را با استفاده از اسناد و روایت شهود بیان می‌کنند.

شهیده میسون غازی، یکی از این زنان زندانی دوران حکومت صدام است که مدتی پس از حبس، اعدام می‌شود. کمال السید نویسنده عراقی، «اسطوره‌های عشق» را با الهام از خاطرات و اسناد منتشرشده درباره او نگاشته است.

کتاب «اسطوره‌های عشق» در ۳۸۴ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان به همت انتشارات راه‌ یار روانه بازار نشر شده است و علاقه‌مندان برای تهیه آن، علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند به صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir مراجعه کنند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

11 − 5 =