• 0
  • 0
  • 714

خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی از اهانت یکی از روزنامه‌های ترکیه به مذهب تشیع

خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی از اهانت یکی از روزنامه‌های ترکیه به مذهب تشیع

اهانت روزنامه ترکیه گازتی به شیعیان از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی این کشور با واکنش‌های زیادی مواجه شده است.


به نقل از ایکنا اخیرا یکی از دانشجویان ایرانی که جهت دفاع از رساله دکترای خود به ترکیه سفر کرده بود به طور اتفاقی در یک روزنامه کثیرالانتشار به نام ترکیه گازتی‌(Türkiye Gazetesi) با صحنه‌ای غیرمنتظره روبرو می‌شود.

این روزنامه ترکیه که یکی از پرمخاطب‌ترین روزنامه‌های ترکیه به شمار می‌رود، در یکی از صفحات سرگرمی خود پرسشی درباره یکی از مذاهب انحرافی پرسیده بود که در نهایت تفرقه‌افکنی و ناباوری گزینه صحیح را «شیعه» عنوان کرده بود.

اهمیت این اقدام روزنامه ترکیه‌ای از آنجاست که بسیار مشخص است گزینه شیعه و پاسخ به پرسش مطرح شده دقیقاً برنامه‌ریزی شده و به منظور اهانت به شیعیان انتخاب شده بود. اقدام این روزنامه موجب ناراحتی بسیاری از علویان، شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در ایران و ترکیه شده است.

این در حالی است که در این برهه زمانی حساس که دنیای اسلام نیاز به وحدت و آرامش در برابر دشمنان اسلام دارد، با طراحی اینگونه موضوعات خطرناک و تفرقه‌افکنانه توسط برخی عناصر تکفیری با عناوینی همچون سرگرمی در پی ایجاد ضربه‌زدن به اتحاد مسلمانان هستند؛ اقدامی که مشابه آن در بسیاری از نشریه‌های اروپایی مانند «شارلی ابدو» فرانسه صورت گرفت که رئیس‌جمهور ترکیه نیز بارها از این مسئله ابراز ناراحتی نمود؛ که جا دارد مسئولان فرهنگی ترکیه با این روزنامه هتاک برخوردی جدی نمایند تا بار دیگر این گونه آتش افروزی‌ها در کشور مسلمان ترکیه تکرار نشود.

در صورتی که کشور ترکیه همواره مدعی بوده که مسئولان فرهنگی و سیاسی آن هیچگاه به اسلام نگاه مذهبی و قومیتی ندارد و حتی در بسیاری از موارد نیز خود را مدعی اسلام‌گرایی در جهان می‌داند!

همچنین، اقدام این روزنامه پرمخاطب ترکیه در توهین به شیعیان با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی در این کشور مواجه شده است و برخی از آنان اعلام کرده‌اند که از روزنامه مذکور به دلیل انتشار مطالب تفرقه‌افکنانه شکایت خواهند کرد.

منبع : خبرگزاری حوزه

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

12 + 14 =