• 0
  • 0
  • 344

آیت الله مکارم شیرازینکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب خدمت بزرگی به جهان اسلام است :

نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب خدمت بزرگی به جهان اسلام است

نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب خدمت بزرگی به جهان اسلام است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب(علیه السلام) به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، گفت: تبیین چهره ایشان خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع است.


حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب(علیه السلام) پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسؤولان برگزاری، نسبت به فعالیت ها و اقدامات انجام شده به منظور تبیین شخصیت ایشان، ابراز خرسندی کرد و گفت: بحمدالله کار گسترده ای در مورد حضرت ابوطالب(علیه السلام) انجام شده، این قبیل فعالیت ها باقیات الصالحات است و جاویدان می ماند و افراد بهانه جو را خلع سلاح می کند.

این مرجع تقلید مظلومیت حضرت ابوطالب(علیه السلام) را مورد توجه قرار داده و با اشاره به اینکه مظلومیت ایشان ناشی از مظلومیت امیرمؤمنان(علیه السلام) است، اظهار داشت: بدخواهان و کسانی که با امیرمؤمنان(علیه السلام) دشمنی داشتند با نقل قول های مختلف همواره سعی داشتند تا چهره حضرت ابی طالب(علیه السلام) را مخدوش سازند و سوسیالیست قلمداد کنند و علتش هم دشمنی با امیرمؤمنان(علیه السلام) بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب(علیه السلام) به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، بهره گیری از جاذبه های رسانه ای، فرهنگی، هنری و سینمایی را در این راستا به دست اندرکاران این همایش متذکر شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب(علیه السلام) را خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع برشمرد و با تأکید بر این که آن حضرت به معنای واقعی و حقیقی مؤمن بودند، افزود: فعالیت شما در این همایش باید با اتکا به منابع متقن باشد، به نحوی که جلوی بهانه جویی مغرضان و بدخواهان گرفته شود.

منبع:  خبرگزاری رسا،

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده − 5 =