• 1
  • 0
  • 721

کتاب «گفتمان سیاسی» به چاپ رسید

کتاب «گفتمان سیاسی» به چاپ رسید

سومین موضوع از موسوعه اعتقادی شیعه موسسه البیان للتواصل والتاصیل با عنوان گفتمان سیاسی به قلم احمد واعظی توسط انتشارات معارف اهل بیت الطاهرین علیهم السلام به چاپ رسید.


مولف: احمد واعظی
سال چاپ: 1400

درآمیختگی اسلام و سیاست رویدادی تاریخی و عرضه شده به جامعه دوران حیات پیامبر اسلام نبوده است بلکه بین آن‌ها پیوندی ذاتی حاکم است. از این‌رو، وجه سیاسی اسلام علاوه بر اینکه منشأ پیدایش و شکل‌گیری بسیاری از جریان‌ها و اتفاقات مهم جهان اسلام بوده، محور مباحث علمی عالمان دینی در شاخه‌های گوناگون علوم اسلامی نیز قرار گرفته است. موجودیّت فقه سیاسی، کلام سیاسی و فلسفه سیاسی مسلمانان را می‌توان شاهد صدق این مدّعا دانست.
اثر حاضر، تلاشی در جهت معرفی و توضیح مستند و دقیق نگاه شیعه امامیه به امر سیاست در زمان حضور امامان معصوم و عصر غیبت است. اگرچه در این اثر به مباحث محتوایی و استدلالی و نقد و بررسی آراء پرداخته نمی‌شود اما سعی می‌شود گزارش‌گری و مرورگری مورد اطمینانی از آن‌چه در درون‌مایه اندیشه سیاسی امامیه گذشته است به تصویر کشیده شود.

موسوعه معارف شیعه یکی از پروژه‌های مؤسسة البیان للتواصل والتأصیل در ۳۰ جلد به معرفی رویکرد شیعه در مسائل مختلف، می‌پردازد. مخاطب این مجموعه قشر جوان که نسبت به شیعه، اطلاعات کافی ندارند، می‌باشد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه − سه =