• 0
  • 0
  • 39

مقاله مفهوم مهدی در نزد شیعه

مقاله مفهوم مهدی در نزد شیعه

مقاله مفهوم مهدی در نزد شیعه توسط استاد دانشکده علوم دینی دانشگاه اندونزی، احمد مزین حقی در سال 2020 در جلد 5 مجله علم القرآن و تفسیر چاپ و منتشر شد. مفهوم امام مهدی (عج) مفهوم شخصیتی است که در آخرالزمان ظهور می‌کند و در انتظار قومش است. در بحث امام مهدى در شیعه امامیه […]


مقاله مفهوم مهدی در نزد شیعه توسط استاد دانشکده علوم دینی دانشگاه اندونزی، احمد مزین حقی در سال 2020 در جلد 5 مجله علم القرآن و تفسیر چاپ و منتشر شد.

مفهوم امام مهدی (عج) مفهوم شخصیتی است که در آخرالزمان ظهور می‌کند و در انتظار قومش است. در بحث امام مهدى در شیعه امامیه آمده است كه مراد از امام مهدى آخرین امام شیعه امامیه كه در طفولیت غایب شد و گمان مى‏‌رود كه امام مهدى (عج) در تاریخ ظهور كرده است. مفهوم آخر الزمان در مورد مهدی شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با مفهوم امام مهدی در اهل السنه، مسیح در یهودیت و عیسی در مسیحیت دارد. شباهت این است که همه در آخرالزمان ظهور می‌کنند تا ادیان یکدیگر را تقویت کنند، در حالی که تفاوت در شخصیتی است که هر مفهوم به معنای متفاوت است. آموزه‌های شیعه امامیه توضیح می‌دهد که امام مهدی به عنوان:

  1. وارث و رهبر جهانی عمل خواهد کرد، همانطور که در سوره قصص آیات 5-6 توضیح داده شده است.
  2. تقویت دین در آخرالزمان در سوره نور، آیه 55 و سوره توبه آیه 33.3 آمده است. در سوره نساء آیه 41، سوره نحل آیات 84 و 89 شاهدانی برای اهل آن یافت می‌شود.

منبع: https://b2n.ir/s37909

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

دوازده − 9 =