• 0
  • 0
  • 480

روحانی شیعه بحرینی اعتصاب غذا کرد

روحانی شیعه بحرینی اعتصاب غذا کرد

شیخ میرزا المحروس روحانی شیعه بحرینی که در زندان مرکزی “جوّ” به سر می برد، در اعتراض به آزار و اذیت و محرومیت از درمان، دست به اعتصاب غذا زده است.


حجت‌الاسلام والمسلمین میرزا المحروس روحانی شیعه بحرینی که در زندان مرکزی “جوّ” به سر می برد، در اعتراض به آزار و اذیت نگهبانان و محرومیت از درمان، از روز جمعه (۱۶ آوریل ۲۰۲۱) دست به اعتصاب غذا زده است.

منابع محلی به نقل از خانواده این روحانی شیعه بحرینی، گفتند: شیخ المحروس از بیماری های مزمن رنج می برد و احکام قانون مجازات جایگزین با وضعیت وی منطبق است و بیش از یک سال است که در چارچوب مجازات جایگزین درخواست آزادی شیخ المحروس ارائه شده، امّا علی رغم مهیا بودن تمامی شرایط و احکام مورد نظر، مقامات آل خلیفه قبول نکردند.

خانواده شیخ المحروس از وضعیت سلامتی وی به ویژه در سایه شیوع ویروس کرونا در زندان های بحرین و ابتلای بیش از ۹۰ زندانی به کرونا، بسیار ابراز نگرانی کرد.

شایان ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین المحروس به ۱۵ سال حبس محکوم شده که ۱۰ سال آن سپری شده است. وی بار ها در اعتراض به بد رفتاری و محرومیت از درمان، دست به اعتصاب غذا زده است.

همچنین شیخ المحروس به خاطر قرار گرفتن تحت شکنجه بعد از بازداشتش در سال ۲۰۱۱ (انقلاب بحرین)، درد شدیدی در ناحیه کمر دارد که نمی تواند بخوابد و در نتیجه عدم دریافت دارو و محرومیت از درمان به نوعی بیماریی در روده بزرگ مبتلا شده و مدت طولانی است خونریزی شدیدی دارد و اداره زندان مرکزی “جو” توجهی به وضعیت سلامت وی ندارد.

دادگاه نظامی بحرین شیخ المحروس را به خاطر ارتباط با مسئله “ائتلاف برای جمهوریت” به ۱۵ سال حبس محکوم کرده بود.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

19 − 2 =