• 1
  • 0
  • 616

کتاب زندگی امام علی علیه السلام

کتاب زندگی امام علی علیه السلام

کتاب “زندگی امام علی (علیه السلام )” تألیف علامه «سید محسن امین عاملی» برای نخستین بار در آلمان توسط مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت به زبان آلمانی ترجمه و منتشر شد.


کتاب “زندگی امام علی علیه السلام” تألیف علامه «سید محسن امین عاملی» برای نخستین بار و به همت “مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت” به زبان آلمانی ترجمه و در اروپا منتشر شد.

این کتاب قسمتی از موسوعه ارزنده “أعیان الشیعة” است که از کتابهای مرجع در زمینه تاریخ اسلام می باشد و به قلم دانشمند برجسته جهان تشیع علامه سید محسن امین عاملی به نگارش در آمد. أعیان الشیعة مشتمل بر تاریخ جامع اسلام و بررسی شرح حال شخصیتهای برجسته شیعه از پیامبر اکرم و ائمه طاهرین – علیهم السلام – گرفته تا صحابه، تابعین و دیگر شخصیتهای مطرح تاریخ شیعه تا روزگار مؤلف است. همچنین شرح زندگی برخی دیگر از بزرگان تاریخ شیعه مانند راویان، محدثان، قاریان، مفسران، فقیهان، حکیمان، متکلمان، واعظان و شاعران، و همچنین دانشمندان علوم لغت، صرف، نحو، بیان، منطق، ریاضیات، طب و نجوم نیز در این کتاب بیان شده است.

کتاب “زندگی امام علی علیه السلام” تلخیصی از بخش بزرگی از کتاب اعیان الشیعة است درباره زندگی امام امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام که زیر نظر حجت الاسلام والمسلمین شیخ «محمود خلیل زاده» و به وسیله جناب آقای دکتر «میر کمال الدین کزازی» به زبان آلمانی ترجمه گردیده و نسخه سه جلدی آن برای نخستین بار توسط مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت منتشر شده است.

 

اهمیت این کتاب از آن جهت است که تقریبا تمامی منابعی که در زبان آلمانی درباره امام علی علیه السلام موجود بوده است متعلق به روایات برادران اهل سنت بوده و در اغلب این منابع نیز شخصیت امام علی علیه السلام در ضمن سایر شخصیتهای تاریخ اسلام مطرح شده است و به صورت جامع و موضوع مستقل مورد توجه قرار نگرفته بود. و اکنون این اثر برای نخستین بار به صورت جامع و با تکیه بر معتبرترین منابع تاریخ مسلمانان شیعه به زندگی و شخصیت و تاریخ امام علی علیه السلام پرداخته است . این کتاب می تواند به عنوان یک مرجع معتبر برای پژوهشگران آلمانی زبان وسایر علاقه مندان مطالعه تاریخ اسلام به شمار آید.

نشر این کتاب نیز به دو صورت دیجیتال و نشر فیزیکی به انجام رسیده است. علاقه مندان می توانند برای تهیه نسخه دیجیتال این کتاب از طریق سایت مرکز یا مراجعه مستقیم به سایت آمازون اقدام نمایند.

برای خرید نسخه فیزیکی کتاب نیز کافی است تقاضای خود را به انضمام اطلاعاتی نظیر نام، شماره تماس و آدرس گیرنده، به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند تا کتاب از طریق پست به آدرس آنها فرستاده شود:

bildung-kultur@zikfrankfurt.de

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 − 13 =