• 0
  • 0
  • 376

کتاب «اُماه» رونمایی می‌شود

کتاب «اُماه» رونمایی می‌شود

 به مناسبت ایام میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر، آیین رونمایی کتاب «اُماه» با حضور منصوره معصومی اصل  سخنران دینی- مذهبی و مدیر موسسه بیت النور روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح در فروشگاه چاپ و نشر بین‌الملل واقع در میدان فلسطین برگزار می‌شود. کتاب «اُماه» در […]


 به مناسبت ایام میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر، آیین رونمایی کتاب «اُماه» با حضور منصوره معصومی اصل  سخنران دینی- مذهبی و مدیر موسسه بیت النور روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح در فروشگاه چاپ و نشر بین‌الملل واقع در میدان فلسطین برگزار می‌شود.

کتاب «اُماه» در تلاش برای ترسیم یک سبک زندگی اجتماعی جامع از حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است و حاصل ده سال پژوهش حمید سبحانی صدر در جزئیات زندگی سرور زنان عالم است. سبحانی صدر سعی کرده است در حد توان نمونه‌هایی ملموس و قابل الگوبرداری از سیره اجتماعی آن حضرت به اختصار ارائه دهد.

«اُماه» به چهار بخش مهم از زندگی اجتماعی حضرت زهر (سلام الله علیها) می‌پردازد:
۱.  دخترانه؛ روابط دخترانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) با والدینش، و مجموعه ای از آنچه در دوران پیش از ازدواج بر ایشان گذشته است.
۲. همسرانه؛ گزارشی ملموس و کمی متفاوت از زندگی مشترک آن بانو با همسر بزرگوارش امیرمؤمنان(علیه السلام).
۳. مادرانه؛ مجموعه‌ای از سیره حضرت مادر(سلام الله علیها) در رفتار با فرزندانش و تکاپوی ایشان در مسیر تربیت.
۴. بی‌کرانه؛ نمونه‌های متعددی از تعاملات حضرت فاطمه(سلام الله علیها) با جامعه، تلاش‌های اقتصادی، مجاهدت‌های سیاسی وحدود حضور در جامعه.

منبع : خبرگزاری مهر،

 

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هفده − دو =