• 0
  • 0
  • 358

پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت الله اعرافی:

توهین به شخصیت پیامبر اسلام نگران کنندہ است

توهین به شخصیت پیامبر اسلام نگران کنندہ است

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، در پاسخ به نامه آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه نسبت به توهین به ساحت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) ابراز نگرانی کرد.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در پاسخ به نامه آیت الله اعرافی، نسبت به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) ابراز نگرانی کرده است.

آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه، در ایام میلاد حضرت عیسی علیه السلام نامه‌ای به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان نوشته و ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح(علیه السلام) نسبت به مسائل کنونی جهان نکاتی را بیان کرده بود.

در پاسخ به نامه ایشان کاردینال پترو پارولین، نخست وزیر واتیکان به نمایندگی از پاپ نوشت:

عالیجناب، شما نگرانی خود را در مورد اهانت‌ها و نفرت‌پراکنی‌های صورت گرفته علیه حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) با پدر مقدس، پاپ فرانسیس و اظهارات برخی از مجلات، نویسندگان و شخصیت‌های سیاسی در جوامع مختلف ابراز داشتید.

ایشان پس از توجه دقیق به محتوای نامه شما، از من خواسته‌اند تا نگرانی ایشان را نسبت به افراد آسیب دیده از تعرض و توهین به شخصیت‌ها، نمادها و احساسات مذهبی ابراز کنم.

همانطور که پاپ فرانسیس در نامه دائره المعارف «فراتلی توتی» نوشته‌اند، در زمانه‌ای که اشکال مختلف عدم تحمل بنیادگرایانه باعث می‌شوند که روابط بین افراد، گروه‌ها و مردم خدشه دار شوند، ما باید متعهد باشیم که زندگی کنیم و ارزش احترام به دیگران را یاد دهیم، عشق ما قادر به استقبال از اختلافات، و اولویت بخشیدن عزت هر انسانی نسبت به عقاید، اعتقادات، اعمال و حتی گناهان است»(شماره ۱۹۱).

به این مناسبت هم از طرف ایشان و هم از طرف خودم، احتراما، آرزوهای صمیمانه برای شما خواستار هستم.

از پترو پارولین

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

3 × 1 =