• 2
  • 0
  • 796

گفت و گوی وبیناری؛

همکاری موسسه البیان و سازمان سمت برای تدوین محتوای آموزشی مخاطبان خارج از کشور

همکاری موسسه البیان و سازمان سمت برای تدوین محتوای آموزشی مخاطبان خارج از کشور

در گفت و گوی وبیناری معاون بین الملل موسسه البیان با مدیر همکاری های علمی و بین الملل سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاه ها(سمت) نسبت به همکاری های مشترک برای تامین و تدوین محتوای آموزشی در عرصه های مختلف به ویژه مخاطبان خارج از کشور تاکید شد.


دکتر حسن عبدی پور معاون بین الملل موسسه البیان للتواصل و التاصیل و دکتر محمد جواد ابوالقاسمی مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی سازمان سمت در یک گفت و گوی وبیناری نسبت به شناخت بیشتر از ظرفیت های یکدیگر و افزایش زمینه های همکاری تبادل نظر کردند.

در این گفتگوی وبیناری با توجه به ماموریت سازمان سمت در زمینه‌شناسی و توسعه ارتباطات و تعامل این سازمان با مراکز مشابه خارجی در حوزه علوم انسانی و اسلامی  نسبت به افزایش همکاری ها تاکید شد.

داد و ستد علمی و پژوهشی و تولید محصولات علمی برای استفاده در دانشگاه‌ها، معاهد و حوزه‌های علمیه داخل و خارج از محورهای این گفت و گو بود.

تهیه، تولید، ترجمه و نشر کتاب و مآخذ مورد نیاز خارج از کشور و عرضه کتب مورد نیاز به ویژه در رشته‌های شرق‌شناسی و اسلام‌شناسی با همکاری و مشارکت واحدهای ذیربط «سمت» و مراکز مشابه خارجی و مآخذ علمی دانشگاهی متناسب با نیاز جامعه جهانی محور دیگر این گفت و گوی وبیناری بود.

در این گفت و گو بر رسالت موسسه البیان جهت تولید مجموعه ای از محصولات، ناظر به مسأله ها و مشکلات و اولویت های موجود برای سه گروه پژوهشگران آکادمیک و دینی، نخبگان فرهنگی و جوانان تاکید شد و از تلاش البیان به منظور آشنایی مخاطبان مذکور با اندیشه شیعه در حوزه های مختلف گزارشی ارائه گردید.

در این دیدار مقرر شد جلسه مشترکی با حضور مدیران دو مرکز جهت بررسی زمینه های مشترک و تدوین و نشر محتواهای مورد نیاز مخاطبان خارج از کشور در زمینه های اسلامی و شیعی برگزار شود و زمینه های همکاری بر مبنای اهداف مشترک عملیاتی شود.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 3 =