• 2
  • 0
  • 285

مسئولان موسسه البیان با شیخ شعیب البولی رئیس شورای شیعیان آفریقای جنوبی دیدار کردند

مسئولان موسسه البیان با شیخ شعیب البولی رئیس شورای شیعیان آفریقای جنوبی دیدار کردند

شیخ شعیب البولی به دعوت موسسه البیان در بنیاد بین المللی امامت حضور یافته و با مسئولین این دو مجموعه دیدار کرد.


شیخ شعیب البولی رئیس شورای شیعیان آفریقای جنوبی که جهت حضور در برنامه سالانه مجمع جهانی اهل بیت و تقریب مذاهب شرکت کرده بود، به دعوت موسسه البیان در بنیاد بین المللی امامت حضور یافته و با مسئولین این دو مجموعه دیدار کرد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سبحانی، ضمن معرفی موسسه البیان و بنیاد بین المللی امامت و اهداف و سیاست‌های این دو موسسه امامت را مهم‌ترین و اصلی‌ترین محور برای شناختن و شناساندن شیعه و از ضروریات آموزشی و پژوهشی در جهان اسلام دانست بطوریکه اگر به این موضوع دقت شود، موضوعات دیگر هم درست خواهد شد.

در ادامه جناب آقای شیخ شعیب البولی ضمن تشکر از دعوتی که از طرف موسسه البیان صورت گرفته، به توضیح فعالیت‌های خود و مرکزی که در آفریقای جنوبی فعالیت دارد، پرداخت. ایشان همچنین ضمن بیان این نکته که نیاز بسیاری به آموزش بنیادهای دینی شیعه به ویژه امامت در آفریقای جنوبی وجود دارد، خواستار ایجاد یک تفاهم‌نامه میان موسسه البیان و مرکز ایشان جهت برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه امامت شناسی و امامت پژوهی و سایر اصول دین اعم از توحید و نبوت با محوریت امامت گردید.

در ادامه این نشست مشترک، مراحل اجرایی تفاهم‌نامه صحبت‌های تکمیلی صورت گرفت و مقرر شد جناب آقای شیخ شعیب البولی فضای آموزشی مورد نیاز جهت برگزاری دوره‌ها را مهیا کند و بنیاد بین المللی امامت هم محتوا و فرایند آموزشی مباحث مورد بحث را مطابق درخواست به نتیجه برساند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

13 − نه =